close

OBO-Bettermann'ın yanlış sayfasında bulunuyor olabilirsiniz. Geçiş yapabileceğiniz ülke seçenekleri:

BET Testcenter

Elektrik testleri

İzolasyon testi:

Aşırı gerilimden korunma cihazları DIN EN 61643-11 standardına uygun olarak, elektrik izolasyonlu elektrik tesisatları kanalı sistemleri DIN EN 50085-1 standardına uygun olarak ve kablo dağıtım kutuları DIN EN 60670-1 standardına uygun olarak test edilir. Bu test uygulaması ile izolasyonun gerilim dayanımı, aşırı gerilimden korunma cihazları için azami sürekli çalışma gerilimine, elektrik tesisatları kanalı sistemleri ve kablo dağıtım kutuları için anma gerilimine uygun olarak test edilir. İzolasyon testi sırasında, aşırı gerilimden korunma cihazlarında resim 5'te gösterilen test gerilimi, elektrik tesisatları kanal sistemlerinde iki kat anma gerilimi + 1000 V test gerilimi veya kablo dağıtım kutularında resim 5'te gösterilen test gerilimi uygulandığında aşırı gerilim yükselişi meydana gelmemelidir.

İletkenlik testi:

Elektriksel olarak iletken olan kablo taşıma sistemleri DIN EN 61537 standardına ve elektriksel olarak iletken olan elektrik tesisatı kanalı sistemleri DIN EN 50085 standardına uygun olarak test edilir. Bu uygulama sırasında bağlantı yerlerindeki iletkenlik, 25 A alternatif akım ile test edilmektedir. Kablo taşıma kanalı boyunca empedans (ölçülen gerilim/alternatif akım), 5 mΩ/m değerini aşmamalıdır. Bir bağlantı yerindeki empedans 50 mΩ değerini aşmamalıdır.

//TXT2 Elektrische Prüfungen

EMC testi:


Kablo hatlarına bağlı EMC testleri, hibrid jeneratörü aracılığıyla 1,2/50 ve 10/1000 ani aşırı gerilimler ve de 8/20 ve 10/1000 ani aşırı akımlar ile yapılır. Hibrid jeneratörü, veri hattı koruma cihazlarının EN 61643-21 standardına uygun olarak test edilebildiği otomatik test yeridir. Bağlantı mekanizmalarının incelenmesi: Bir anten yapısı üzerinden, etkileşim alanı oluşturan,
bir dalga akımı yönlendirilir. Bu etkileşim alanında, çeşitli döşeme şekilleri dikkate alınarak bir kabloya giren etkileşim gerilimleri ölçülür. Bu sırada, kablo taşıma sistemlerinin ve elektrik tesisatları kanalı sistemlerinin ekranlama etkisi incelenir.